Механџиски организираше ручек за 800 гости по повод празникот Св. Пантелејмон

Најпрво во утринските часови се одржа литургија во присуство на голем број верници, на која фамилијата на Благој Механџиски се кумови на празникот.

zegin

По тој повод во кругот на црквата организираа и ручек за 800 гости. Воедно, компанијата „Зегин“ денес ја слави и 27 годишнината од постоењето.

 

Powered by keepvid themefull earn money