Македонија

zdrav-obrok-640x499

Груевски со нов проект од Струмица: Бесплатен здрав оброк за учениците од прво до петто одделение во сите училишта низ државата

Ќе овозможиме бесплатен здрав оброк за ученици од прво до петто одделение во сите општини каде ќе победи градоначални…

0 Shares
image description

Официјално започнаа градежните активности на ИПА Проектот “Рехабилитација и проширување на канализационата мрежа во Општина Берово “

Вчера во Берово и официјалното започнаа градежните активности на еден од најголемите проекти кои ќе се реализираат на…

0 Shares

Powered by keepvid themefull earn money